Anasayfa / Genel / Sultangazi ilçesi Tarihçesi Yüzölçümü Nüfusu Mahalleleri

Sultangazi ilçesi Tarihçesi Yüzölçümü Nüfusu Mahalleleri

Sultangazi ilçesi, tarihçesi yüzölçümü nüfusu mahalleleri, Sultangazi Muhtarlıkları, posta kodu, Belediyesi, İstanbul Sultangazi ilçe, Emniyet müdürlüğü, Sultangazi ilçesi ne zaman kuruldu, hangi yakada, Sultangazi ilçesi tarihi, İstanbul Sultangazi haritası, Sultangazi ilçe belediyesi, nerede, Sultangazi ilçesi nereye bağlı, Sultangazi ilçesinin, posta kodu, Sultangazi ilçesi İstanbul, Sultangazi ilçe kaymakamlığı, Sultangazi Resmi kurumlar, meb, milli eğitim, sağlık ocakları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ilgili bilgiler yayınlanmıştır.

Sultangazi ilçesi ne zaman kuruldu

Sultangazi ilçesi, İstanbul avrupa yakasında yer almaktadır. İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı iken 5747 Sayılı Kanun ile bu bölge 2008 yılında Gaziosmanpaşa’ya bağlı 14 bununla birlikte ayrıca Eyüp ve Esenler’e bağlı birer mahallenin katılımı ile kuruldu.

Sultangazi İlçesi hakkında bilgi

Alibeyköy Baraj Gölü
Alibeyköy Baraj Gölü

Sultangazi İlçesi bünyesinde Alibeyköy barajı, cebeci taş ocakları ve birkaç küçük akarsu da bulundurmaktadır. Denizden yaklaşık 50 metre yükseklikte de 36 kilo metrekare yüz ölçüme sahip olan bölge doğu tarafında Eyüp, güney tarafında Gaziosmanpaşa, kuzey batı bölgesinde ise Başakşehir ilçeleri ile sınırını içermektedir.

Sultangazi ilçesi yüzölçümü

İlçe sahip olduğu yüz ölçümü bakımından İstanbul da 19 uncu sırada yer almaktadır. Ayrıca bölge içerisinde 16 mahalleyi oluşturur.

İstanbul Sultangazi ilçesi

Sultangazi ilçesine ait Alibeyköy barajı 1975 ve 1983 tarihler arasında amacı içme kullanma ve sanayi suyu olarak görülmüştür ve halen Avrupa yakasının içme sularının önemli bir kesimine karşılamaktadır. Baraj üzerinde amatör balıkçılık ve bunlarla birlikte su sporu etkinlikleri yapılmaktadır. Barajın etrafında koruma ile çevrelenmiş ormanlık alan sosyal dinleti hizmeti vermektedir.

Sultangazi ilçesine bağlı olan taş ocakları ise İstanbul’un kırma taş ihtiyaçlarını karşılamak adına yaklaşık 1950’li yıllar da kurulmuştur. Zaman geçtikçe Sultangazi’nin işlek bir böyle olmasıyla birlikte de taş ocakları meskun sahanın hemen yanında faaliyet vermeye başlamıştır.

Sultangazi ilçesi mahalleleri

Sultangazi Mahalleleri
Sultangazi Mahalleleri

Sultangazi ilçesinden geçen Tem otoyolu güney alanında sınırı belirlemektedir ve kuzeybatı bölgelerinde askeri bölge yer etmektedir.

İlçenin Sultangazi belediyesi sınırları içerisinde 15 adet mahallesi bulunmaktadır.

bilgi edinmek için site linklerine tıklayınız; İstanbul Sultangazi Mahalle isimleri ve Sultangazi Muhtarlıkları iletişim telefonları

Sultangazi Teknik Servisi

Böylesine köklü bir ilçe de kurulan Sultangazi Teknik Servisi firmamız sizlerin beyaz eşya kombi ve klima servislerine taliptir. 10 yılı aşkın verdiğimiz hizmet boyunca elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübe ile Sultangazi ilçesi mensuplarına en kaliteli hizmeti vermek amacımızdır. Beyaz eşya servis, Kombi servisleri, Sultangazi Klima servis, Bu sektör de rakiplerimizden her zaman bir adım önde olmayı hedeflememiz ve her geçen gün referans kitlemize bir yenisini daha eklememiz sayesinde hizmet kalitemizi sürekli arttırıyoruz.

Sultangazi teknik servis

Sultangazi teknik servis ekibince sizleri uzun yıllardır birlikteliğin getirdiği çerçeve içerisinde güler yüzlü hizmet sunmak adına kapımızı 7/24 açık bekliyoruz. Unutmayın beyaz eşya kombi ve klima bakımı yapılmadığı takdirde yaşanacak maliyetler daha sonrasında sizin canınızı sıkacaktır. Ancak yılda bir veya iki kere yapılan bu hizmetler sayesinde elektronik eşyalarınız çok da uzun ömürlü ve verimli olacaktır.

Sultangazi teknik servis hizmetlerimiz

Beyaz eşya, Kombi, Klima, Iıstma ve Soğutma sistemleri; tamir, bakım ve onarım yetkili servisi.

Sultangazi nerede nasıl gidilir

Sultangazi İlçesi hangi adliyeye bağlıdır? nerede haritası ve ilçede bulunan, mahallenin listesi, Sultangazi nerede, Sultangazi nereye bağlı, Sultangaziye nasıl gidilir, Sultangazi neresi, Sultangazinin, Sultangazi harita, Sultangazi nereye yakın, Sultangazide, Gaziosmanpaşa, yakın mı? İst Sultangazi haritası, Sultangazi ilçesinin bağlı olduğu adliye, Sultangazi Haritası, İstanbul Sultangazi Uydu Görünümü, Sultangazi hangi yakada, İstanbul, Avrupa yakası, Gazi osmanpaşa, Gazi mahallesi, Küçükköy, Sultançiftliği, Sultangazi ilçesi Tarihçesi Yüzölçümü Nüfusu Mahalleleri, İstanbul Sultangazi ilçesi.

Sultangazi ilçesi, tarihçesi yüzölçümü nüfusu mahalleleri, Sultangazi Muhtarlıkları, posta kodu, Belediyesi, İstanbul Sultangazi ilçe, Emniyet müdürlüğü, Sultangazi ilçesi ne zaman kuruldu, hangi yakada, Sultangazi ilçesi tarihi, İstanbul Sultangazi haritası, Sultangazi ilçe belediyesi, nerede, Sultangazi ilçesi nereye bağlı, Sultangazi ilçesinin, posta kodu, Sultangazi ilçesi İstanbul, Sultangazi ilçe kaymakamlığı, Sultangazi Resmi kurumlar,…

Sultangazi Teknik Servisi Değerlendirme

Bu sayfadaki bilgiler işinize yaradı mı?
User Rating: 5 ( 1 votes)

Check Also

Sultangazi Klima Tamiri 0533 259 79 45 Klima Teknik Servis

Sultangazi Klima Tamiri, Klima Teknik Servis, Sultangazi Klima Servisi, Klima tamir, Sultangazi Klima Tamircisi, Klima ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir